•Naszą witrynę przegląda teraz• •9 gości• ••
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.•
Koordynator sportu

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Piłce Nożnej Chłopców

Uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkolnym w Kruszynie zajęli 4 miejsce w powiecie w rozgrywkach w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Drużyna z Kruszyny pokonała takie drużyny jak Kłomnice, Rędziny, Kamienicę Polską, Witkowice czy Mykanów oraz Rudniki. Lepszymi okazały się drużyny z Mstowa, Starczej czy Koniecpola. W sumie startowało 17 drużyn

Igrzyska Powiatu Częstochowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt

Nie mniej radości sprawiły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Zespole  w Kruszynie zajmując 2 miejsce w powiecie startując w ramach Igrzysk Powiatu Częstochowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Igrzyska Powiatu Częstochowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców

W październiku 2014 roku uczniowie ze szkół podstawowych w Zespole Szkolnym w Kruszynie oraz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lgocie Małej sprawili wszystkim zainteresowanym miłą niespodziankę zajmując drugą i trzecią pozycję w powiecie w piłce nożnej w ramach Igrzysk Powiatu Częstochowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. Lepsza okazała się tylko drużyna z Blachowni, która wygrała mecz finałowy z Kruszyną tylko 1:0. Lgota Mała zajęła trzecie miejsce wygrywają ostatni mecz 4:0 z  drużyną z Mstowa. To są naprawdę wysokie wyniki jeżeli weźmie się pod uwagę, że startowało aż 12 drużyn.

Kolejny raz dziewczęta z Widzowa na podium w Igrzyskach Powiatu Częstochowskiego w Piłce Ręcznej.

Dziewczęta z Widzowa nawiązały do sukcesów z poprzedniego roku kiedy zajęły dwa drugie miejsca ustępując tylko zawodniczkom z Lelowa przegrywając 2:3 i 2:7.

W tym roku drużyna z Widzowa oparta była w większości na zawodniczkach pierwszej klasy gimnazjalnej tym bardzie trzecie miejsce jest miłym zaskoczeniem. Kto interesuje się szczypiorniakiem ten wie, że bez odpowiednich warunków nie da się w tej dyscyplinie odnieść sukcesów. Chciałbym tylko nawiązać, że drużyna z Lelowa na co dzień występuje w śląskiej lidze juniorek szczypiorniaka i na tę chwilę jest to drużyna poza zasięgiem wszystkich innych drużyn z powiatu częstochowskiego.

Turniej o Puchar Tymbarku

Chłopcy z Widzowa uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej o „Puchar Tymbarku” zorganizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Szkoła z Widzowa wystawiła dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych U10 i U12. Chłopcy U12 w rundzie eliminacyjnej, która odbyła się w Nieznanicach zajęli 3 miejsce. Natomiast miłą niespodziankę sprawili zawodnicy w kategorii U10 wygrywając rundę eliminacyjną. Kolejno pokonali Szkołę Podstawową w Czarnym Lesie 2:1 i Szkołę Podstawową w Rybnej 3:0 jednocześnie awansując do drugiego etapu turnieju, który odbył się na obiektach Skry Częstochowa. W drugim  etapie uczestniczyły już tylko kluby sportowe a zawodnicy z Widzowa spotkali się z RKS Raków Częstochowa ulegając 5:0, z KS Myszków 0:9 i Ajaksem Częstochowa 3:6.

«•pierwsza••poprzednia•12345678910•następna••ostatnia•»